Mi is az a buborékfoci?

A buborékfoci egy Európába és már az USA-ban is egyre jobban terjedő új “sporttág”, mely a futballozás viccesebb, szórakoztatóbb oldalát ragadja meg. Itt nem annyira a versenyzés és a tisztességes gólszerzés a cél, mint inkább a felhőtlen játéköröm. Nem véletlen a népszerűsége, hiszen szinte minden korosztály remek szórakozásnak találhatja és a bubrékfoci egy rendkívül szórakoztató és sportos módja a szabadidő eltöltésének. A játékosok végig egy felfújt buborékot viselnek, mely minden sérüléstől megóvja őket. Akár még fejen is állhatnak benne. A meccseket általában 10-15 perces kisebb meccsekre osztják, melyek szünetében, akár cserére is van lehetőség. A bubifoci mérkőzésen a szabálytalanság fogalma nem létezik: nincs se sárga, se piros lap és még les se. Szabad fellökni és taszigálni egymást. A játék elsődleges célja értelemszerűen itt is a gólszerzés, de ez sokszor átcsap inkább a többiekkel való “birkózásba”. Remek szórakozás lehet szülinapra, legénybúcsúra vagy céges csapatépítésre.